Tajuplné stránky jednoho zahradníka

Kapitoly 11 - 20

19/C - Vánoční prázdniny

Lucius Malfoy seděl v časných ranních hodinách ve svém obývacím pokoji u krbu a četl si stále dokola Dracův dopis. Narcisa byla už dávno v posteli a ani netušila, že Dracovi nějaký dopis poslal, natož že tady celou věčnost čekal na odpověď. Byl potěšen zmijozelským stylem odpovědi svého syna. Nejen, že mu sdělil novinky, ale hned mu i načrtl, jak by mohl využít nepříjemných stránek svých nově nabytých schopností k tomu, aby bojoval za správnou věc. Tento přístup udělal na Luciuse dojem. Dopis byl napsaný zdvořilým tónem, ale jeho pevné rozhodnutí z něho bylo naprosto patrné. Je zřejmé, že nemá v úmyslu zahazovat příležitost, která se mu naskytla a to je od něj moudré. A tenhle dopis byl napsán bez zbytečných okolků – jen fakta a vysvětlení, proč nepřijede na svátky domů.

 

Jeho syn se mění v muže. A jak je vidno, on na něho může být pyšný.

 

Nalil si poslední sklenku brandy.

 

Možná by mohl přes prázdniny odjet s Narcisou lyžovat, jeho žena lyžování přímo zbožňuje. Lucius se natáhl pro misku s letaxovým práškem, aby se mohl spojit s domácím skřítky, kteří udržovali jejich horskou chatu v Rakousku.

 

 

***

Hermiona strávila Vánoce s rodiči, kteří jí láskyplně opečovávali. Dokonce se setkala i bratranci a sestřenicemi, se kterými se vídala jen velmi zřídka. Ron u nich doma o vánočních svátcích stejně nikdy nebyl, takže jeho nepřítomnost nebyla až tak citelná, jak by mohla být. Její rodiče na ni byli vlídní a chápali její bolest z první ztracené lásky. Vytáhli Hermionu do kina na nejnovější filmový trhák a dokonce pozvali tlupu sousedů na drink a trapné rozhovory o tom, jak se jí daří ve škole a jaký že je její nejoblíbenější předmět…

Do školy se vrátila na Štěpána s pocitem, že se jí podařilo za svým vztahem s Ronem udělat tlustou čáru a z Hermiony - Ronovy přítelkyně - je opět jen Hermiona. Na hradě bylo jen pár lidí. Harry zmizel někam pryč, ostatně tak jako každé prázdniny a Hermiona si uvědomila, že vlastně ani neví, kde strávil Vánoce.

 

Jediné, co mohla říct o Dracovi Malfoyovi, bylo, že tvrdě dřel. V její nepřítomnosti udělal spousty práce a přesto, že strávil většinu dne s léčitelem Entwhistlem, ještě zvládl do pozdních nočních hodin pracovat v knihovně na jejich projektu. 

 

Při jejich prvním setkání se jí omluvil za své chování ve čtvrtek večer a tím jí vzal vítr z plachet. Vysvětlil jí, že netušil, že se s Ronem rozešla. Jeho omluvu přijala s grácií a už se k tomu nevraceli. Čekala od něho spíše nemilosrdné vtipy, které jen stěží bude schopna snášet. Bezstarostnost, s jakou se Ron vyspal s Lisou a hned nato se na diskotéce tisknul k Mirindě, její sebedůvěru nikterak neposílilo. 

 

Jednou při večeři požádal léčitel Entwhistle dobrovolníky, aby se zúčastnili Dracova výzkumu. K velkému překvapení Hermiony většina přítomných zaměstnanců a studentů souhlasila. Když se dívka podívala udiveně kolem stolu, tak jí profesorka McGonagallová situaci vysvětlila:

 

„Hermiono, jde o to, že je to pro každého velká čest. Léčitelé jsou velmi vzácní. A nemůžou vám způsobit žádnou újmu. Když se podívají do vašeho těla a najdou tam nějakou nesrovnanost, tak nemůžou udělat nic bez vašeho svolení. Ujišťuji vás, že jsou v našem světě velmi respektovaní.“

 

„Ale… vždyť je to Draco Malfoy!“ řekla dívka a pokrčila nos.

 

Minerva se posadila vedle své studentky. „Nemůže vám ublížit, ani proti vám použít to, co zjistí. Léčitelé jsou vázáni slibem, že budou jednat jen v zájmu svých pacientů.“

 

Hermiona si tím nebyla jistá, ale ostatní dobrovolníci o svém zážitku mluvili při každém jídle a tak i ona nakonec podlehla své zvědavosti. Poslední prázdninový den stála před ošetřovnou.

 

Zaklepala na dveře a tiše vstoupila dovnitř, tak, aby co nejméně rušila.

 

Léčitel Entwhistle, Draco a madam Pomfreyová seděli u stolu, popíjeli čaj a o něčem přátelsky diskutovali.

 

Madam Pomfreyová vzhlédla a přistoupila k dívce.

„Dobrý den, Hermiono. Potřebujete ode mě něco?“

 

Hermiona zavrtěla hlavou: „Nejsem si jistá, jestli Draco nepotřebuje ještě nějaké dobrovolníky na další testy, ale půjdu pryč, pokud…“

„Jen pojďte dál,“ zvolal Entwhistle. „Další subjekt! Vynikající!“

 

Draco se na dívku podíval s nádechem nedůvěry.

 

„Raději odejdu,“ řekla Hermiona rázně.

 

„Jen se posaďte, dítě,“ usmíval se na ni povzbudivě Entwhistle.

 

„Proč jsi přišla?“ zeptal se Draco.


Hermiona zčervenala. „Myslím si, že ze zvědavosti. Všichni mluví o tom, jak se při tom cítili, a já… jsem ráda v obraze,“ dodala.

 

„To je vynikající důvod,“ prohlásil Entwhistle. „A teď vaše jméno, děvče?“

 

„Hermiona Grangerová.“

 

„Vytvořte anamnézu jako vždy, Draco. Zaznamenejte všechny obvyklé údaje.“

 

Hermiona plaše usedla a Draco jí neméně tak rozpačitě začal klást otázky. Až se u jedné zarazil.

 

„Není třeba se stydět,“ doporučil jim oběma Entwhistle jemně. „Vše je naprosto přirozené, pokračujte, Draco.“

 

Draco se podíval na Hermionu a potom zpět do svých záznamů. „Užívala jsi v posledních třech měsících nějakou formu antikoncepce a pokud ano, jakou?“ tváře mu zahořely rozpaky.

 

Hermiona nebyla o nic míň červená než Draco a upřímně litovala, že sem chodila. Náhlé uvědomění ji udeřilo jako blesk.

 

„Nebudeš mi ale  dělat celkovou prohlídku, že ne?“ zeptala se. „Protože si nemyslím, že…“

 

„Samozřejmě, že ne,“ přerušila Hermionu madam Pomfreyová a povzbudivě se na ni usmála. „Je zapotřebí projít několika školeními a mít certifikaci, která vás opravňuje dělat celkové vyšetření,“ vysvětlila. „Na druhé straně léčení je spíše intuitivní záležitost a Draco skutečně ví, jak na to. Jediný tělesný kontakt je dotyk jeho ruky. Obvykle na břiše. On a léčitel Entwhistle do vás vstoupí současně a já tady také celou dobu budu. Můžete si rozepnout jen několik knoflíčků na košili, nebude potřeba, abyste se svlékla celá. Bude to takhle v pořádku?“

 

Jen pomyšlení na to, že jí Draco položí ruku na břicho, bylo pro ni hrozné. Nadávala si, že si o celé proceduře nezjistila více informací, dříve, než se rozhodla, že sem přijde. Ale kdyby nyní ustoupila, vypadala by jako puritánka. Teď už se nedivila, proč Draco vypadal zkraje tak překvapeně, když se objevila ve dveřích.

 

„Jistě, promiňte,“ zamumlala.

 

„Není zač se omlouvat,“ ujistil jí Entwhistle. „Je to má chyba, že jsem vám neřekl, co zde můžete očekávat. Předpokládal jsem, že se s vámi ostatní o tuto zkušenost podělili. Draco, z toho vyplývá ponaučení: nikdy nepředpokládejte, že je pacient obeznámen s něčím, co jste mu sám nesdělil.“

 

„Ano, pane,“ kývl Draco. Podíval se na Hermionu. „Takže zpět k mé otázce…“

 

Hermiona se snažila ovládnout třesoucí se hlas, než promluvila: „Odpověď zní – ano. A vařila jsem si vlastní antikoncepční lektvar.“

 

„Je vždy lepší používat kondom, nebo bariérové kouzlo, má milá,“ vmísila se do toho madam Pomfreyová s praktickou připomínkou.

 

Hermiona nechtěla rozebírat, že to nebylo nutné, když Ron i ona si pro sebe byli prvními sexuálními partnery. Ale nakonec, Ron mohl něco chytit od Lisy a kdyby mu  na jeho nevěru nepřišla, klidně ji mohl něčím nakazit.

 

Když si tohle uvědomila, prostě jen přikývla. „Ano, madam.“

 

Hermioniny útrapy tím ale neskončily. Poté, co měla dokončenou anamnézu, odmanévrovali ji na vysoký vozík, na který se položila. Madam Pomfreyová jí přehodila  přes boky deku a požádala ji, aby si vyhrnula košili. Hermionu zalil pocit směšné úlevy, když si uvědomila, že zde nebude muset vystavovat jednu ze svých oblíbených, ale poněkud obnošených podprsenek a rozhodla se, že ji vyhodí okamžitě, jak se dostane do svého pokoje. Když se Draco a Entwhistle postavili každý po jejím boku, cítila se velmi nejistě.

 

„Můžete si, prosím, trochu spustit sukni, Hermiono?“ požádal ji Entwhistle zdvořilým tónem. „Jste tak drobná, že bychom oba neměli dostatek místa.“

 

Hermiona se posadila a povolila si zip na zadní straně sukně.

 

Draco se rychle odvrátil, když se mu do zorného pole dostalo její překvapivě bujné poprsí. Mladík se snažil dostat svůj dech pod kontrolu.

 

Hermiona se položila zpět a stáhla si o kousek sukni.

 

Draco se podíval na smetanově bílou pokožku, prohlubeň pupíku a rýsující se kyčelní  klouby, které vykukovaly z povolené sukně. Břicho jí stoupalo nahoru a dolů v rytmu jejího zrychleného dechu a vypadalo to neuvěřitelně rajcovně. Měl pocit, že všechna krev se mu nahrnula do rozkroku tak rychle, až z toho málem dostal závrať. Prudce se chytnul okraje stolu a pevně jej stisknul ve snaze trochu se uklidnit.

 

Entwhistle se na něho soucitně zadíval. „Pane Malfoyi, soustřeďte se na své síly, tak jak jsme se to už učili,“ řekl přívětivě, „zaměřte se na své dýchání, potom zavřete oči a soustřeďte se před tím, než se dotknete pacienta. Kývněte až budete připraven a já vám pomůžu umístit dlaň do správné pozice.“

 

Draco nervózně polknul. Tohle nebyl jejich obvyklý postup a byl v rozpacích z toho, že Entwhistle ví o jeho problému. V jeho hlase však nebylo odsouzení, ani nic, co by naznačovalo, že tento postup není zrovna běžný. Řídil se jeho instrukcemi a když po chvíli jeho touha odezněla, přikývl.

 

Entwhistlovy teplé ruce obemkly tu jeho a vzápětí se dotknul chladivého dívčina těla. Jeho mysl se tlačila vpřed a on opět zakoušel ten neuvěřitelný pocit, když se nořil do živého organismu, který bude zkoumat. Hermiona byla ve výborném zdravotním stavu a její magie byla silná. Draco vnímal, jak její magie pulzuje a vyplňuje celou její bytost. Byl však šokován, když ucítil její smutek. Celou dobu se tvářila, jako by se přes tu záležitost s Weasleyem už přenesla, ale nyní v ní našel bolest, která zaplavovala celé její tělo. Cítil, že Entwhistle z jejího těla vystoupil, ale svou ruku neodtáhl, čekal trpělivě na Draca. Ten se rozhodl, že prozkoumá magii dívky ze všech úhlů. Konečně se i blonďatý chlapec rozhodl, že vystoupí a okamžitě se setkal s očima svého učitele, který na něho hleděl s neskrývanou zvědavostí.

 

Draco sotva znatelně potřásl hlavou.

 

Entwhistle pomohl Hermioně se posadit a Draco se mezi tím otočil zády, když si dívka upravovala šaty.

 

„Takže, slečno Grangerová, jak se vám líbila vaše první zkušenost?“ zeptal se léčitel, zatím co jí pomáhal slézt dolů ze stolu.

 

„Vůbec to nebylo takové, jaké jsem očekávala... no já vlastně nevím, co přesně jsem očekávala,“ dodala s úsměvem. „Jsem zdravá?“

 

„Jste zcela v pořádku,“ potvrdil léčitel, „děkuji vám za vaši spolupráci.“

 

„Ano, jistě. I já ti děkuji, Hermiono,“ přidal se Draco.

 

Hermiona přikývla a odešla. Madam Pomfreyová se omluvila a odešla do své kanceláře.

 

„Tak co, Draco? Našel jste to, co jste hledal?“ zeptal se mladíka Entwhistle.

 

Draco si nebyl jistý, co na to odpovědět. Měl by být ke svému učiteli zcela upřímný, ale na tom, co udělal, cítil něco špinavého.

 

„Nechte mě hádat. Jste překvapen zjištěním, že čarodějníci narození u mudlů mají stejný typ magie, jako ti, co se narodili v kouzelnické rodině.“

 

Draco zíral na  Entwhistla jako na zjevení, ten se však jen pobaveně zasmál. „Draco, tohle je jedna z prvních věcí, kterou si chce ověřit každý začínající léčitel!“

„Och. A je opravdu magie všech kouzelníků na stejném základě? Neexistuje mezi nimi žádný významný rozdíl?“

 

„Já jsem ještě žádný rozdíl v kvalitě magie nenašel. Samozřejmě můžete dojít ke zjištění, že existují rozdíly mezi jednotlivci, ale to není nikterak vázáno na jejich původ.“

 

„Ale proč tedy…“ mladý muž nebyl schopen pokračovat.

 

„Proč tolik lidí věří těm Voldemortovým nesmyslům?“

 

„Proč léčitelé nevystoupí a neřeknou světu pravdu?“

 

„V zájmu léčitele obvykle není politika, ale pacient, Draco. A brzy zjistíte, že lidé stejně věří tomu, čemu chtějí, bez ohledu na logičnost nebo jakékoli důkazy. Sám Voldemort má smíšenou krev a přesto hlásá nadřazenost čistokrevné rasy. V lidských pohnutkách se nesnažte hledat logiku, chlapče.“

 

Entwhistle si začal balit věci. „Dopište prosím závěr do svých záznamů, Draco.  A ještě jedna věc – nemusíte se stydět za to, že jste se vzrušil. Je to velmi atraktivní dívka.“

 

„Já ji ale nechci!“ vyjekl Draco.

 

„Vážně? Já tedy ano.“

 

Dracovy oči prakticky vypadly z důlků.

 

„Draco,“ ozval se Entwhistle podrážděně, „jen proto, že jsem starý, neznamená, že nemám oči. Jen proto, že jsem léčitel, neznamená, že nejsem muž. Nicméně, ať už v nás pacient vyvolá jakékoli pocity, povinností léčitele je vzít to na vědomí a svou reakci ignorovat."

 

Draco přikývl. Stále se však nemohl vyrovnat se zjištěním, že toho člověka přitahuje Hermiona. Vždyť se narodil celé století před tím, než ona přišla na svět.

 

„Každopádně,“ pokračoval Entwhistle, „je docela běžné mít erekci, i když máte mužského pacienta, přestože běžně nedáváte přednost mužům. Je to jen vedlejší efekt zvýšené smyslové citlivosti. Ničeho se nelekejte, je to absolutně normální, chlapče!“

 

Po těchto slovech léčitel odešel a zanechal za sebou šokovaného Draca.

 

***

Harry strávil ty nejhorší Vánoce ve svém životě a to už bylo co říct. Byl absolutně opuštěný, zamknul se ve svém domku a dokonce ani neodpověděl na pozvání ke slavnostní večeři ve škole. Pokud věděl, Snape se jí obvykle účastnil a tak byl ochoten udělat cokoli, aby se profesor kvůli němu necítil ve vlastním domově na Štědrý den nepříjemně. Nemohl tušit, že Severus na hradě také není.

 

Harrymu jen velmi zvolna docházelo, jak hodně Severusovi ublížil. Až teď si uvědomil, jak moc má starší kouzelník vyvinutý smysl pro morálku, ale vzhledem k jeho minulosti a jaké hrůzné věci se mu děly, se tomu nemohl divit. Promluvil si o tom i s Brumbálem, který byl z celé téhle situace upřímně nešťastný. Ředitel mu řekl, že Snapea ponížilo i pouhopouhé vědomí, že udržoval sexuální vztah se studentem, natož, když se jednalo o Harryho Pottera. Prý mu oznámil, že jakmile skončí válka, rezignuje na svou funkci učitele lektvarů. 

Uvědomil si, že vlákáním Severuse do intimního vztahu s někým, koho nenáviděl, ho nejen ponížil a způsobil to, že si teď cítí zneužitý a podvedený, ale navíc ještě zavinil, že mistr lektvarů má zásadní spor se svým dlouholetým přítelem a rádcem.

 

Věděl, že na tohle všechno měl myslet předem. Až velmi pozdě si uvědomil, co vlastně způsobil. Ale on miloval jejich vztah a všechen ten čas, který se Severusem strávil, věnoval tomu, aby byl jeho milenec šťastný a spokojený a jemu na oplátku vyhovovalo to, že se o něho někdo stará. Natolik byl ponořený do svého štěstí, že začal věřit tomu, že všechno dobře dopadne. Teď to bylo ale zřejmé... bolest a zoufalství mu sedělo na hrudi den za dnem víc a víc, nejen ze své ztráty, ale i proto, že Severusovi ublížil.

 

Uvědomil si, že jeho chování musí být pro druhého muže neodpustitelné.

A konečně mu došlo, že ten pocit, který cítil ve společnosti Severuse, vroucnost, s jakou se těšil na jejich setkání, to očekávání, jak bude jeho milenec reagovat na to či ono – že to byla láska.

 

Harry si hodně psal s Hermionou a jen jeden dopis napsal Ronovi a to, aby mu popřál veselé Vánoce. Hermiona byla ve svých dopisech překvapivě otevřená a upřímná, když se jí Ron nedíval přes rameno. Moc dobře chápal, co právě prožívá, ale nemohl ji navštívit, věděl, že by poznala, že se něco přihodilo a on s ní o tom nemohl mluvit. To by nebylo fér vůči Severusovi.

 

Severus odjel mezi svátky na konferenci do Itálie. Moc se toho tentokrát nedozvěděl, protože zprznil čtyři drobné černovlasé Italy (dokonce dva najednou) a rozhodně při tom nemyslel na Harryho Pottera, nebo na to, že by mu snad, nedej Merlin, chyběl.

 

Ronald Weasley strávil Vánoce v Doupěti. Měl sex se čtyřmi různými ženami (dvě z nich byli přítelkyně Freda a George, za což později, když to prasklo, dostal od jednoho z nich nakládačku) a měl ze sebe radost, protože získal nové zkušenosti. Přiznal (jen sám sobě), že mu trochu chybí mazlení se s Hermionou, ale utěšoval se tím, že se jednou vztahy s jeho přítelkyní vrátí do původních kolejí, teď jen musí tvrdě pracovat na obnově jejich přátelství. Život je tak skvělý.

 

***

Pokračování v pondělí... snad...

 

 

 

Poslední komentáře
20.12.2010 13:43:21: Vianoce by nemali byť také smutné. Autorka nadelila okrem Rona všetkým dosť surovo trápenie s láskou...
07.03.2010 15:15:11: To jsou smutné vánoce...
02.12.2009 19:17:03: Maximálna spokojnosť smiley${1} Nadšenie, idem rýchlo ďalej, trochu meškám...
15.11.2009 20:18:20: "krčí rameny" smiley${1}smiley${1}
 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.