Tajuplné stránky jednoho zahradníka

Kapitoly 01 - 10

Nový příspěvek - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "6732":
Accuracy
Sallome-Podle mě Dracovi nabídl tyto hodiny proto, že si byl celkem jistý, že ho v případném souboji porazí a proto není důležité, na čí straně Draco bude, protože Harryho a jeho plány ohrozit nedokáže tak jako tak.

Mě šlo o jinou věc, chtěla jsem poukázat na fakt, že se tento příběh rozchází v základním sdělení s původním od JKR. JKR psala o normálním průměrném chlapci, který porazí silného kouzelníka díky svým čistým úmyslům, píli, vůli a své odvaze a přesto, že udělal hodně chyb. Pokud dáš Harrymu výjimečné schopnosti, už to nebude o odvaze a úmyslech, ale o síle a moci. Myslím si, že důvod, proč je originální HP tak známý, je právě to sdělení, že každý z nás bez ohledu na naši sílu může dokázat hodně, pokud k tomu má vůli a odvahu a nevzdá se. A tohle sdělení jsem se vždy ve všech svých povídkách pokoušela zachovat. Ale asi jsem jediná s tímhle názorem a touhle snahou.

Jinak tuhle povídku čtu dál na doporučení kamarádky, prý to má zajímavý závěr a na ten jsem zvědavá.

Díky za reakci, nějak jsem nepočítala, že mi někdo odpoví, když se na nic neptám a jenom sděluji subjektivní poznatky :D
Sallome
Accuracy – mě se zdá podstatné, že sám Harry svou výjimečnost takto nevnímá. Bere magii jako něco, co je mu propůjčené - zkrátka on dostal více než ostatní a tečka. To že učí Severus a jiné, netkví v tom, že by si z nich chtěl vybudovat armádu, ale protože jim chce umožnit rozvoj jejich schopností a to mnohdy velmi nevybíravým způsobem, při kterém nemyslí na následky… důkazem je to, že se věnuje i Dracovi a ten na začátku příběhu má blíž k temné straně, než k tomu aby do budoucna Harrymu v jeho boji pomohl…To že se Brumbál Harrymu pokloní, je nová věc, kterou sebou přinesla hierarchie, jíž Phillo zpestřila svůj příběh. Ale věz, rčení, čím jsi výše, tím tvrději dopadneš, platí a bude platit i na Harryho….
____________________________
Accuracy
Já nevím... Mě se zdá divné, že by student měl vyučovat-navíc učitele. A Brumbál by před Harrym neklečel, a to ani kdyby byl Harry bůh. Nelíbí se mi, že autorka dělá z Harryho tak silného kouzelníka, popírá to celý zavedený systém. Proč teda Harry učí další lidi, když je na porážku Voldemorta nepotřebuje? Tohle se mi zdá hodně nedomyšlené a hodně přehnané.
Zuzana
Tak na dnes končím. Netušila som ako si Harry chcel zabezpečiť aby ho všetci počúvali, ale urobil to perfektne. Zajtra pokračujem. Táto poviedka ma baví.
____________________________
ZJTrane
Sallome
jééééééé......... nejsem sama kdo je ti v patách... smileysmileysmileysmiley Ale Niki vyrazila dřív...smiley
____________________________
Michangela
OKsmiley
Niki.Moonlight
Zítra mrknu, kam až jsi dočetla... pokud tam necháš komentík...smiley
____________________________
Cítíte-li se skvěle, buďte bez obav. To přejde...
Michangela
Tak to v plánu nemám. Stačí co se mi bude chtítsmiley a pokračovat můžu i zítra, pozítří a tak:-)
Niki.Moonlight
Michangelo, jestli to chceš přečíst najednou, tak máš do rána co dělatsmileysmileysmiley
____________________________
Cítíte-li se skvěle, buďte bez obav. To přejde...
Michangela
Nádherná ukázka magie. Díky!
Jimmi08
Táto časť nemala chybu. Díky.
____________________________
Nikdy nehovor, že niečo nejde, pretože sa vždy nájde blbec, ktorý nevie, že to nejde a urobí to!
Krásný! Tehleten Potter je borec

smiley
soraki
Tahle část neměla chybu!!! Naprosto dokonalé! Koho by jen napadlo, že jsou stále ve třídě? A Sevie??? Paráda... moc se těším na pokráčkosmiley
____________________________
Vždy říkej, co si myslíš a podlý člověk se ti vyhne William Blake
neky
Senzace Snape jako žák a Potter jako učitel,Divim se že není prokletej až do desátého kolene.Musím uznat že reakce Malfoje mě také příjemně překvapila.Už se těším na další díl.
Sallome
EliotSnape - u nás si muže hýčkáme… Máš pravdu Severus v to pěkně plave, chudák… No dovtípí, ona ok tomu pomůže jedna nešťastná nehoda, ale beztak si myslím že Sevík něco tuší jen si to nehodlá přiznat… Přeci on a nějaký student a ještě k tomu Potter!!! Pcha!!!Anonymní- je vždycky fajn si vychutnat delší text, to znám…nadin – Myslela jsem že to je věř a víra tvá tě uzdraví… Děkuji za nové slovo, jen abys nebyla vykoľajničkovaná ty, až si přečteš příští půlku kapitoly a zjistíš jak jsem jí rozsekla… ano… už je tam pro navnadění její název „další nečekané setkání“ MuhahaPegy – já se těším na vaše reakce až tu bude…Jikita – ano nejen Harry je rozpolcený… chudínek Severus…Exa – jak prozíravé, jsi šikulka u minulé jsi také byla tak rychlá…Beruška – Také mi to překvapilo, dokonce jsem si myslela, že jsem to nějak špatně pochopila a čatla to dokola několikrát… ano Sevík se začíná chytat…SISI – jen skoro jsi ho litovala…Saskya – „Cítil, jak ho brní kůže, žaludek měl plný motýlů“- taky máš ráda tyhle romantický canci a taky „osamělou slzu“… och… moc takových momentů tam nebude, ale sem tam…Severina – hm, taky jsem byla zvědavá, ale myslím že si to kluci nechají pro sebe, aby nevznikla panika. Měla jsem stejnou myšlenku, Neville prostě zaválel, ale v téhle povídce bude válet dál… ještě jsme ho trochu odbarvili, počkejte, až mu narostou svaly tak bude Neville k sežrání….Alexia – co je „haluzna“??? To nemá nic společného s haluzí, tedy větévkou, že ne?


____________________________
Jane86
Předně děkuji za věnování překladu mužské populaci. Docela se to Severusovi vymyká z rukou. Zajímalo by mě, kdy se dovtípí, že Alex je vlastně Harry.

Zase u dalšího překladu

E.S.
Je nádhera, vrátit se z dovči a najít tři nádherné kapitoly, jedna lepší než druhá. Souboj s Albusem byl skvělý, ale Harryho hodina ještě lepší. Vrhám se na to podruhé.smiley
nadin
Ver a tvoja viera ťa povedie!!

Harry si s nimi robil čo sa mu zapáčilo a Sevík bol vykoľajničkovaný! (Sall, slovíčko pre teba)smileysmileysmiley
____________________________
*Neboj sa robiť to čo nevieš - pamätaj, Archu postavil amatér a Titanic profesionáli.
Pegy
Super. Moc a moc se těším na pokračování.
Jikita
Páni! To byla krása! Culila jsem se od začátku do konce. Vypadá to, že Harry pořádně zapracoval a má to hezky zmáknuté. A Severus? Ten nestyda! Myslí nejen na Alexe, ale i na Harryho smiley Díky za perfektní preklad!!!smiley
Exa
Já tu byla ve chvíli, kdy tu už byly obrázky, ale kapča ne, takže jsem jen čekala smiley
Beruška
teda tohle jsem nečekala, že jim vyčaruje. skvělé. A sevík už přemýšlí i o návštěvě alexe - slint
ASISI
Skoro bych Severuse litovala, jak je rozpolcený, "chudáček". smiley

To se Harrymu povedlo. Ty hodiny budou ještě zajímavé. Překlad je úžasný, moc děkuju, Sall. smiley
Saskya
Tiež by ma nenapadlo, že sú stále v triede smiley...

krásny preklad :-)

Veľmi sa mi páči, ako sa nám pomaly viac a viac odhaľuje, ako Harry dospel...

ale aj tak sa mi najvia páči táto veta:

Cítil, jak ho brní kůže, žaludek měl plný motýlů.

smileysmileysmileysmileysmiley
____________________________
Život nie je o čakaní na to, kým prejde búrka, je to o tom, naučiť sa tancovať v daždi.
koky
No, moc pekne. Nevim, kdo na koho vyzral. Ale asi Harry byl nejuspesnejsi. :)honem dal
Severina
Suprový. Jsem zvědavá jestli Albus Severusovi prozradí, že ho Harry porazil, nebo si to nechá raději pro sebe. smiley Díky Sallome za krásné sprostředkování zážitku :)) to mě vážně nenapadlo, že jsou pořád ve třídě, myslela jsem, že jsou prostě jen v jiným lese a ne v tom Zapovězeným smiley
____________________________
Klid, nejhorší smrt je z vyděšení. http://www.severinka.mysteria.cz
Alexia
velmi pekna, haluzna, kapitola sa mi velmi pacila a dik za prekladsmiley
whampingwillow
Skvělé jako vždy!


____________________________
Masks we wear as faces and faces we wear as masks.
Sallome
Tak vítěze už máme Exo to byly rychlostsmileysmileysmiley
____________________________
Sallome
Kuřátka kdopak bude první? Tedy dnes mi ta aktualizace dala zabrat. Bránily se obrázky a text si pobíhal, jak chtělsmiley. Ale snad je vše tam kde má být a jak má být...smiley
____________________________

1  
2  

 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.