Tajuplné stránky jednoho zahradníka

Vánoce

Janpis - Dárek

„Hermiono, ne, to nemůžu!“ zoufale odmlouval.

„Ale no tak, Harry, proč bys nemohl?“ ptala se snad po dvacáté. „Všechno je dokonale promyšleno a navíc uděláš obrovský dojem!“

„Já nepotřebuji na Severuse dělat dojem, já jen chci, aby nebyl zklamaný!“ trval umíněně na svém.

„Jistěže potřebuješ na Severuse udělat dojem! Harry, prober se! Dva dny spolu nemluvíte, protože jste oba tvrdohlaví jak berani. Za týden jsou Vánoce....“

„Já nejsem žádný beran, Hermiono. Jen jsme se trochu nepohodli!“ oponoval.

„Tsss, nepohodli...“ odfrkla.

„No dobře, byla to nehoda... A já vážně nechtěl...“

„Harry, Severus je naštvaný právem. Kolikrát ti říkal, že v jeho laboratoři nemáš jíst?! Mimochodem, ve škole jsme to brali v prvním ročníku! Požádá tě, abys mu pohlídal lektvar na pět minut, ty si tam vezmeš svačinu a laboratoř lehne popelem! Tomu říkáš nehoda?“ Hermiona se tvářila opravdu přísně, takže se Harry znovu cítil naprosto provinile. Ano, Hermiona vždy dosáhla svého.

„Dobrá, jen doufám, že to nebude totální průšvih!“ rezignoval.

„Neměj obavy, bude to dokonalé!“ ujistila ho s vítězným úsměvem.

cwcwc

Ne, to opravdu nemohu... Ale ano, mohu, to má za to... Ne, nemohu, přece ho nechci vyděsit. Dárek není pomsta...

Pomsta... nějak mu to zdřevěnělo na jazyku. Kolik let se snažil o pomstu... A nakonec má toho spratka rád. No, možná i něco víc než jen rád. Dobrá, no tak ho teda miluju! A co má být, svět se nezblázní!

 

Sakra, city.... Pořád jsou jen na obtíž. A opět mi vyhodil laboratoř do vzduchu. Za posledních deset let společného soužití už popáté. To je bilance... Jeden Potter v domě rovná se každé dva roky nová laboratoř. A já jsem nepoučitelný idiot, který mu vždy svěří nějaký banální úkol v domnění, že se na tom nedá nic zkazit. Fajn, to mám za to.

 

Mávl hůlkou a obálku zabalil do vkusného vánočního papíru. Plný nejistoty si povzdechl. Harryho je sice snadné potěšit, ale snad to nebude totální průšvih. Tak nějak by to nejspíš Potter popsal. Usmál se. Ano, už se naučil i jeho slovník.

 

Další mávnutí hůlkou a dárek se odlevitoval na bezpečné předvánoční místo.

 

Než ulehl k tak známému spícímu tělu, chvíli se na něj díval. Ani po deseti letech nemohl uvěřit tomu štěstí. Koneckonců, nová laboratoř se vždycky hodí.

 

cwcwc

 

Dárky rozbalovali současně.

 

„Severusi!“

 

„Harry!“

 

„Stal se omyl, asi jsem rozbalil tvůj dárek!“ zaznělo unisono.

 

Severus zbledl, je-li možné, aby odstín jeho pleti ještě zesvětlal. Harry ztuhl a nakonec se začali oba smát.

 

„Tak jo, pozveme taky Rona a Hermionu, ať si to užijí. Co bychom dělali se čtyřmi lístky?“ navrhl Harry.

 

„Představa, že v Londýnské Královské opeře vedle mě chrápe pan Weasley, je naprosto úchvatná! Ale souhlasím!“ přikývl na potvrzení.

 

„Jak tě to napadlo, Harry?“ zeptal se.

 

„Co přesně myslíš? Pozvat Rona nebo koupit lístky na premiéru?“ zašklebil se.

 

„To druhé, samozřejmě. Velmi jsi mě potěšil a překvapil zároveň! Jsi si jistý, že tam chceš se mnou jít?“

 

„Severusi, půjdu s tebou i do pekla, takže jednu Carmen přežiju. Kromě toho Hermiona říkala, že je to moc dobrá opera a dala mi přečíst i obsah včetně zpívaného textu.“

 

„Libreta. Jmenuje se to libreto,“ opravil ho. „Cože? Chápu dobře, že jsi to libreto opravdu četl?“ zůstal nevěřícně zírat.

 

„Jistě, Hermiona nade mnou bděla, dokud jsem ho nepřelouskal,“ odpověděl popravdě a zazubil se. „Naštěstí je dvojjazyčné. Francouzština není moje hobby,“ dodal.

 

„Inteligentní mladá dáma. Stále nerozumím tomu, proč si vzala zrovna Weasleyho,“ pronesl nezbytná slova, stejná jako obvykle, když se zmiňoval o Ronovi.

 

„Láska je slepá, vzpomínáš?“ mrkl na něho Harry.

 

 

cwcwc

Možnost komentáře pro neregistrované čtenáře… Shout je želmerlin společný pro všechny Vánoční povídky, proto prosím ke každému komentáři uveďte název povídky, které vaše slova patří.

Poslední komentáře
06.01.2013 21:12:30: Sall, já myslím, že ano! smileysmiley polpo60- ještě jsem ti chtěla poděkovat, že jsi svůj první koment...
06.01.2013 20:25:26: S kamarádkou???smiley${1} A znám jí???smiley${1}
06.01.2013 18:55:10: Slimca75- u nás doma to taky nefunguje, do opery chodíme s kamarádkou. smiley polpo60- děkuji za poch...
05.01.2013 19:05:51: Pěkné - já chci taky lístky na Carmen!!! Pobavila jsem se a těším se, že toho napíšeš víc smileysmiley...
 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.