Tajuplné stránky jednoho zahradníka

Popo

POPO - Spojeni / 10. kapitola - diskuze

Přihlásit se: email   heslo
Registrace | odeslat anonymně - jméno:
Váš email:

:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love

Opište prosím kontrolní kód "2980":
Zuzana
Oh, to bola krutá kapitola, chudák Severus je mi vždy strašne ľúto, keď sa Severus odsúdi lebo si myslí, že si nič dobré pre seba nezaslúži:(
popo1
Marci - učičikal smiley - tedy tohle slovo je úžasný! Severus je v mém podání pravda poněkud netypický Zmijozel. Temnota ještě bude. Díky!smileyAiriny - Já děkuji za komentík!smileyNade - Protože on má po citové stránce vždy jen dvě řešení - buď a nebo. Těm všem milionům odstínů v citech se nikdy nenaučil. Má co dohánět. Děkuji.smileyBelldandy – tys mě přesně odhadla!smileysmiley Hlavu prosím příště před čtením pořádně zajistit, aby neutíkala. A já děkuji tobě, že čteš!smileyKaliope – jsem ráda, že jsem tě i pobavila, když je zbytek kapitoly dost temný. Jde do tuhého a na humor už moc místa nebude. Děkuji za komentík!smileyMorikage – No, Voldy je všímavý. A musela jsem jim to trošku zkomplikovat, ne? smiley Gilly mám ráda, ještě se ukáže, co dokáže. Jestli Harry situaci zvládne? No nevím, nevím...smileysmileyMariana088 – díky!smiley
belldandy
POPO, já to četla, jen nestíhám komentovat. :) Ale protože ty vypadáš, že nestíháš psát, tak mi třeba odpustíš. Nebudu psát, že ti psaní jde, protože to už jistě víš. OOC/IC, věrohodné/nevěrohodné - to je jedno, já sama nevím, protože když čtu, co jsi napsla ... nevím kde mi hlava stojí, takže nemám příležitost myslet na takové věci. :) Tohle je tvůj příběh a je velmi uhrančivý a je v něm mnoho sugestivních scén a já můžu říct, že jsem ráda, že jsi ... Stačí to tak? Třeba příště napíšu lepší komentář. :) Děkuji za novou kapitolu, POPO.
____________________________
belldandy
kaliope
Tedy,málem sem prošvihla další super kapitolu,hanba mi smiley.Harry je vážně číslo,žádost o pofoukání bolístky neměla chybu smiley.

Jejich škádlení v tvém podání prostě miluju,ale Severus je takovej paličák!!A co ten konec,ten byl vážně děsivý,chudák Severus,tohle si nezaslouží.

Moc děkuji za kapitolu,těším se na další smiley
morikage
Popo, děkuji za novou kapitolu... Po trochu děsivém začítku (proč jen si musel Voldemort všimnout, že Severus žije?), přišlo výborné osvěžení ve formě Gill. A Harryho sudování bylo taky odlehčující. Ale ten konec - z toho mám husí kůži ještě teď. Doufám, že bude mít Harry hodně síly, trpělivosti a hlavně štěstí, aby uchránil Severuse od nějaké hlouposti. Přece jen moc chci, aby celý příběh dopadl dobře =)

Ještě jednou děkuji moc a už se těším na další =)
Mariana088
smiley Jsem ráda, pokud tě komentář potěšil - mě těší tvá povídka.

Ještě k těm OOC postavám - osobně bych je přímo OOC neoznačovala. Pokud mě to do očí neuhodí okamžitě, pak se snažím tomuto označení vyhýbat. Podle mě jsi míru skutečně nepřekročila, líbí se mi, jak je pojímáš, i když můžu mít dílčí miniaturní výhrady k detailům.

Také nemám ráda, když se z Harryho dělá blbeček. Takže tvého Harryho, který dokáže zapojit hlavu a být Severusovi hodně nápomocný, oceňuji.

Já děkuji za reakci, POPO.smiley
1POPO


smileysmileysmileySamba2 - díky za postřehy a krásný komentář… a ano Harry ještě dostane zabrat :-)Mariana088 – Uff… když jsem viděla tvůj komentář, tak jsem se normálně lekla. Tak dlouhé komentáře píší většinou lidé, kterým se něco nelíbí. Ale když jsem si ho četla… pokud by někdo udělal momentku, nejspíš by usoudil, že jsem pořádně spálená, protože jsem se červenala jako rajče. Opravdu si vážím slov, která jsi mi napsala, a jsem moc ráda, že tě příběh zaujal. Co se týče OOC postav – ano, jsou a ještě budou. Ale snažím se nepřekročit určitou míru. Jen u Harryho si dovoluji více, protože nesnáším, pokud je prezentován jako nechápavý pitomec bez vlastního úsudku. Ke spisovné řeči - sama sebe chytím, jak vkládám Harrymu do úst spisovné výrazy. A potom si řeknu, že takhle přece žádný osmnáctiletý nemluví. Gill se ještě ukáže a… ale to už nebudu prozrazovat. Děkuji za odzbrojující komentář!Erumoice88 – vím, prodleva byla velká, ale… čas je prostě potvora, pořád někam utíká :-) Děkuji za komentík!leaena09 – napnula jsem tě? To jsem ráda, napínání bude pokračovat… děkujiVinka – díky! To je přesně můj cíl – pobavit a dopřát lidem trošku nerušené pohody při čtení. A s tím zpěvem – však uvidíš :-)Midnighttess – ano je to teprve druhý den a jetě není u konce… Harryho čeká to nejhorší, ale nebudu předbíhat. A Severus je Severus. Je rozbitý a jen tak ho neklze spravit. Díky!Patoložka – vymýšlení výrazů mi jde, ale horší je poskládat je tak, aby dávaly smysl :-) A nemohu slíbit, že to bude lepší, čeká nás ještě dlouhá cesta… Moc děkuji za komentík.bacil77 – souhlasím, bylo to náročné a už teď se děsím, jak mám sesmolit to , co nás čeká. Drž mi palce, ať se povede. Děkuji.Elsza – já jsem taková perlorodka :-) A moc děkuji za komentář a přízeň!aMaja – mám pocit, že Severus má v hlavě jen démony. Drama bude pokračovat, díky Májo!Sallome – dýchat! Prosím pěkně žádné zástavy dechu. :-) A závislost zvyšuji moc ráda ;-) DěkujiGrid – ano, ano… Severus je mistr ve vymýšlení, jen nevím, zda bude v Harryho silách ty jeho nápady zarazit - díky!Blesk – jsem kruťas ukrutný, muhehe :-) A posnažím se, abych odchytla tu správnou Múzu. Moc děkuji.Hajmi – ale ano :-) A na nervy doporučuji Amora Errola od Casiopei. Díky.Nora – Ehm... to je prosím oddechová četba :-) díky.

mysskuhra
Těšila jsem se jak malá a prostě opět bomba.Ty a Casiopea jste neuvěřitelně nadané s úžasnou fantasií.To neni dobré,že se Severus dozvěděl pravdu v době kdy má v těle jed a nedokáže už soudně uvažovat.Doufám ,že na ten jeho výplod mozku, Harry brzy příjde a blbosti mu zarazí.Zbožňuju jejich škádlení,odvážný Nebelvír a naprosto proti tomu bezmocný had smiley.Gil je úžasná chůva ,má myšlení,slovní šlehy a chování svého proti ní bezbranéhosmileypána Severuse.
Mariana088
K této povídce jsem se dostala úplnou náhodou, zkusmo jsem si přečetla první kapitolu... a už jsem nepřestala číst :)

Mrzí mě, že nedokážu napsat komentáře ke každé kapitole zvlášť, protože by si to určitě zasloužily, ale pokusím se tedy připojit se ke čtenářům v tomto bodě.

POPO, píšeš úžasně. Člověka to dokáže absolutně vtáhnout a pohltit a čte se to jedním dechem. Nejvíc mě asi přitahuje emoční a psychologická rovina příběhu – nestačím žasnout, jak perfektně dovedeš vyjádřit pocity Harryho a především Severuse. Krom toho zbožňuji jejich vzájemné škádlení – oblíbila jsem si tohle tvé zpracování slashe. Ale oceňuji taky umně vystavěný příběh, který mě vyloženě baví sledovat. Nebojíš se akčnějších a dramatických momentů, které máš přitom slušně pod kontrolou. Hodně se mi zamlouvá tvůj humor, který dokáže být velmi přirozený a používáš jej krásně rovnoměrně. Líbí se mi tvůj styl psaní, obzvlášť chválím krásnou slovní zásobu a schopnost tvořit působivé hlášky.

Co se týká postav – řekla bych, že tohle je asi případ, kdy nelpím na co největší kánoničnosti a při čtení mi vyhovuje i něco, co bych v jiné povídce mohla odsoudit. V překladu – Harry a Severus nejspíš nenaplňují můj ideál Harryho a Severuse, nicméně přesto je bezvýhradně beru a tak nějak mi zkrátka zapadají do celku. Myslím, že se ti povedli. Snad jen u Harryho – ale to je věčný problém a snad jsem si už i zvykla – mi mírně vadí používání nespisovných výrazů. Ale to je jen můj názor a dovedu akceptovat, že jiní mají Harryho raději takového. Konec konců je to detail. Jinak se mi na Harrym moc líbí jeho bezprostřednost a starostlivost o Severuse. Někdy je na mé poměry bezprostřední až příliš, ale nepřesahuje to míru.

Severus... podle mě dobrá práce. Na to, v jaké situaci se ocitá, je hodně svůj. Baví mě sledovat jeho snahu odolávat Harrymu a ráda o něm čtu v situacích, kdy je nějakým způsobem oslabený a odkázaný na cizí (nejlépe Harryho, že :) pomoc. Myslím, že není vůbec jednoduché nezbabrat to, takže máš můj obdiv. Jeho přesvědčení, že nemá právo na lásku, je mu tolik podobné. Líbilo se mi, jak si z těch občasných intimnějších kontaktů s Harrym tvoří vzpomínky, se kterými počítá do budoucna, až už s ním Harry nebude. Možná se trochu ošívám v situacích, jako je Severusův zpěv, ale tyto a podobné chvilky nejsou časté.

Oh, tak Gilly zapůsobila i na mě, rozhodně :D Moc se ti povedla.

Závěr kapitoly byl neobyčejně dechberoucí. Fascinovalo mě, jakým způsobem si Severus ověřil, že Harry skutečně cítí jeho bolest – skvostně morbidní. A nejspíš mi dosud plně nedošlo, jaký dopad ta informace na Severuse a jeho způsob myšlení může mít. Měla jsem to předpokládat, protože je to logické. A dozvědět se to pod vlivem jedu... no, výsledek byl dokonale mrazivý. Skoro jsem si myslela, že už se z toho stavu Severus nedostane.

Vina. Škodolibě se v něm rozchechtala a špičatý prst s ostrým rudě nalakovaným nehtem s gustem zaryla do středu Severusova srdce. Uchopila potrhané okraje a prudce trhla.

- Nádherné.

A Severusovo odhodlání umřít? No... Harry bude mít ještě nejspíš dost práce s tím umanutým netopýrem :)

Děkuji za kapitolu a budu se těšit na další.
Erumoice
Jedním slovem úžasné smiley Velká prodleva mezi kapitolami nebyla na obsahu vůbec znát, četlo se to jedním dechem, kapitola protkaná emocemi a drzá skřítka neměla chybu smiley Ze Severuse mě až mrazilo, to čekání do další kapitoly bude nekonečné, moc doufám, že nás pokračováním poctíš brzy smiley
leaena09
WAU Uplně jsem zapomněla jak jsou tvoje povídky napínavé. Naprosto mě to dostalo. Jsem moc zvědavá jak to bude dál. Hrozně se těším na další kapitolu. smiley
Vinka
Tedy, tedy, co k tomu napsat, no asi to že jsem se pobavila. To jak i když kvůli jedu Severus ztratil zábrany. No prvně jsem myslela, že se jen tak směje. To jak z Harryho dostal, co se všechno děje a jak to může vědět, bylo velmi pěkně napsané. Jsem zvědavá jak bude Severus vyspívávat a jestli to Voldy zjistí. Prosím o něco dřív než tuto kapitolku tu další. smiley Moc se mi líbila
Tesska
Ej bisťu, tak toto bola poriadna pecka! Veľmi silná, emotívna kapitola. Severus na tom začína byť horšie a to je tuším iba druhý deň. Ostáva mu ešte jeden k dobru. Ale keďže jed postúpil, môže mu to ak nie prekaziť, tak určite skomplikovať plány s vyspievaním kvetu. A to nehovorím o tom šialenom haďom ksichte.

Inak, samozrejme nesúhlasím s tými rečami o tom, že nemá právo na lásku. To má každý a on by na to mal vlastniť navyše zvláštnu výsadu. smiley Bolo od Harryho úžasné, že sa tam s ním rozhodol ísť. No si predstavte, čo by tam robil sám! Veď by skolaboval hneď v prvý deň.

Perly boli úžasné, nesmierne som sa bavila, ale mne sa najviac asi páčila táto: „U Merlinových gatí, i ty knížky tu sou nebezpečně přítulný!“ smiley

Takže, ďakujem za kapitolu, toto je radosť číťať! Nesmierne sa teším na pokračovanie, ale už ostávam mierne skeptická a ani sa radšej nepýtam, kedy pribudne. Budem ju radšej trpezlivo vyhliadať smiley smiley
____________________________
Ak jed je v čaši, aspoň berte ohľad, že prvý pil môj zaľúbený pohľad... W.Sh.
patolozka
Wau, vždycky se strašně těším a vždycky koukám jak puk na všechny ty výrazy, které se dají vymyslet. A přitom se moc bavím. Kdyby to ovšem nebylo tak smutné. Ale bude to lepší, že ano? Skřítka byla geniální, jen co je pravda. Ale potom... Severusi, to přece ne! I ty máš právo na šťastný život. Takže, budu držet palce a doufat, že se brzy situace zlepší a pokud to Severus nezvládne, tak že to zvládne Harry! Děkuji moc za další kapitolu!PS: Sall: Ano, to je novinka asi od prázdnin. Prý ochrana proti spamu. Kdo není registrovaný, ten si nezakomentuje...
____________________________
http://patolozka.cz
bacil
Huráá pokračování smiley a hned takový zvrat. První se Voldemort rozhodne Severuse napadnou přes znamení zla pak ještě ke všemu se jed začne rozšiřovat dál a nakonec to, že Severus rozhodne se zabít. Tak tohle byla opravdu náročná kapitola. Snad Harry dokáže přesvědčit Severuse, že spolu to zvládnou.

Moc se těším na pokračování smiley
____________________________
bacil
Sallome
Patolozka, Elsza: děkuji za vysvětlení, jsem zvědavá jak se to projeví na počtu komentářů pod kapitolami. Tak nějak pochybuji, že to odradí ty otravné vábiče hazardu... Ich... zato našich čtenářů, kteří psali bez registrace se to dotkne. Doufám, že si udělají chvíli čas na potřebné formality a budou dál komentovat, jako přihlášení.
____________________________
Elza
To je zase kapitola! Perla na perlu. *:DD

/Pan Harry si znechuceně sedl do pohodlného křesílka.../

/...naježeného ježkovola.../

/... i ty knížky tu sou nebezpečně přítulný.../

/Tohle neokecáš, pitomče./ *:DDD

/ Bude zatloukat a zatloukat, dokud mu někdo neomlátí pravdu o hlavu./ To je nádhera. Bože. To je jak z příručky partnerského soužití. Má poklona. Skvostné! *:DD

/Krutý sebenenávistný smích .../ Brrrrr. To je jak z Poea. Normálně mám husí kůži.

Díky, Popo.Sall - opatření WG proti nevítaným návštěvám.
Marcela
Jsem plná dojmů. Napětí, strach, zklamání... Co ten Severus má v hlavě za hrozné démony? Ani ta skřítka mi moc nepomohla k pobavení. Bojím se příští kapitoly. Bojím se, že Harry tuto situaci prostě nezvládne... smiley

Díky POPO, něco tak dramatického už jsem dlouho nečetla. smiley
____________________________
Mája
Sallome
Týýýýýýýý jo... přiznám se, že jsem chvílemi ani nedýchala. Nejvíc stresující byl moment, kdy se Harry prořekl, že cítí Severusovu bolest. Ovšem svéhlavá skřítka trýznivou kapitolu nádherně odlehčila. Děkuji za krásné počtení, i když výrazně zhoršilo stav mojí závislosti.Oh... jak je možné, že nevidím okénko na psaní zpráv před tím, než se přihlásím??? Je to jen tady, nebo je to nějaká novinka WG???
____________________________

 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.