Tajuplné stránky jednoho zahradníka

DRABBLE A JINÉ PERLY

Nemessis - PLAKAT SE MÁ V DEŠTI - příspěvek k 75%

      Prší. Nekonečný proud kapek snášející se k zemi zakrývá vše okolo do mlhavého závoje. I ty máš v očích takový závoj. Stejně, jako dešťové kapky padají z temného nebe, kanou slzy z tvých očí. Spolu s deštěm smáčí tvou bledou pihovatou tvář, lemovanou záplavou rudých vlasů.

      Prší a jen nebe vidí tvůj pláč. Miliony kapek smývají z tvého obličeje slzy zoufalství, stejně jako špínu a prach všude kolem.

      Prší. Bojíš se, nevíš co bude dál. Všude je smrt a zmar. Ostatní slaví, ale ty pláčeš. Mlhavý závoj ronícího nebe dopadá i na sinalou tvář lemovanou blonďatými vlasy. I tvé slzy skrápí světlé vlasy ležící u tvých nohou. Třeseš se, tvé slzy dávají průchod beznaději.

      Prší a ty si klekáš na promáčenou zem. Schováváš jeho ruku ve své dlani a nemůžeš odtrhnout pohled od spálené rány na jeho hrudi. Zavřeš oči a stejně jako stále padá déšť, ty stále vidíš padat jeho tělo. Druhou rukou se dotkneš své hrudi. Tam teď měla být smrtelná rána. Donekonečna ti v uších zní jeho výkřik, kterým tě varoval.

       Prší. Z oblohy sjel blesk. Trhneš sebou. I k tobě jeden blesk mířil. Nedoletěl. Viděla jsi, jak se mu postavil do cesty. Nebe vykřiklo úderem hromu, a tvá ústa křičela jeho jméno.

      Prší a ty nevnímáš hlahol veselí kolem sebe, nevidíš chlapce s jizvou, hrdinu, vyzdvihovaného do oblak. Tvůj hrdina leží na promoklé zemi.

      Prší. Vaše těla zahalí stín. Vzhlédneš. Vidíš šedé mraky. Ocelově šedé, jako byly jeho oči. Oči, ve kterých už nikdy neuvidíš výsměch, ani zlobu.

      Prší a ty pláčeš. To je v pořádku, vždyť plakat se prý má v dešti.      

 

 

Poslední komentáře
04.04.2010 15:04:19: Ode mě máš taky jedničku s hvězdičkou a to i přesto, že nerada brečím u špatných konců smiley...
02.04.2010 22:05:02: Děkuju moc za komentíky, tolik chvály jsem opravdu nečekal. Jsem rád, že se vám povídka, i když troc...
02.04.2010 10:17:29: tedy... tohle bylo moc krásné, dojemné a... já nevím, takové... skutečné? moc se mi to líbilo! Děku...
01.04.2010 23:28:09: Pěkné, pěkné, já depresivní mám ráda smiley${1}
 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.