Tajuplné stránky jednoho zahradníka

DRABBLE A JINÉ PERLY

Gleti - Severusův sen - příspěvek k 75%

Taky vás štve, jak Philo mučí Harryho? Mě ano, proto jsem vymyslela alternativní konec...

Všechny nemocniční pokoje jsou stejné. Číší z nich atmosféra strachu a bolesti a je úplně jedno, zda ležíte v mudlovské či kouzelnické nemocnici. I náš dvoulůžkový pokoj jí byl plný. Abych jí nepropadl, naslouchal jsem Harryho oddychování, doprovázenému kakofonií hučení a pípání mudlovských přístrojů.

Můj milovaný se držel života zuby nehty a já se ze všech sil snažil zůstat vzhůru, abych nepropásl ani minutu, kdy bude při vědomí. Bohužel prožitá hrůza, stres a napětí uplynulých hodin si vybíraly svou daň a já se přistihl, že opakovaně upadám do náruče Morfeovy. Během jednoho ze svých snů jsem se ocitl na poušti. Široko daleko nic než písek a písek a palčivé vraždící slunce nade mnou. Bylo jedno, jestli zůstanu na místě, nebo vyhledám pomoc. Smrt mě mohla dostihnout kdekoli, tak proč na ní trpně čekat na nehostinném místě? Přežil jsem dvacet let ve službách sadistického šílence a nehodlám se vzdát tak rychle.

Vydal jsem se na sever. Po několikahodinovém úmorném pochodu byla má nezdolnost odměněna. V dálce jsem zahlédl oázu, kousek ráje uprostřed pekla. Z posledních sil jsem se doploužil k její hranici zeleného pažitu a překvapeně zůstal stát. Ve stínu stromů vyvěraly dva prameny. Břehy jednoho lemovala zčernalá tráva, na hladině plul mrtvý hmyz. Druhý pramen téměř nebyl vidět pro zeleň, která ho zarůstala. „Živá a mrtvá voda,“ zašeptal jsem ohromeně. Jako správný lektvarista vždy při sobě nosím náhradní flakónky. Nikdy nevíte, kdy potkáte Strýčka Příhodu. Opatrně jsem je naplnil, ale únava a dehydratace vykonaly své a narušily mou opatrnost a koncentraci. Nešťastnou náhodou mi upadla kapka mrtvé vody na ruku. Zatmělo se mi před očima. Probral jsem se v nemocničním pokoji. Opatrně jsem z Harryho těla sundal všechny obvazy a rány potřel mrtvou vodou. Přitom jsem si dával pozor, abych s ní opět nepřišel do kontaktu. Jednou to stačilo. Pak jsem do jeho úst nakapal živou vodu. Účinkovala okamžitě. Dech se mu prohloubil a zklidnil, tváře zrůžověly. Chtěl jsem ho probudit polibkem, ale ohlušující rána mě vytrhla ze snu.

Na zemi ležely rozbité flakónky, černá rána na mojí ruce pálila, ale to vše zastínily rozzářené zelené oči uzdraveného Harryho.

Poslední komentáře
04.04.2010 15:40:26: Jůůů - taky se někdy pohybuju na hranici mezi snem a skutečností! Jenom mi nikdy nezůstanou v ruce t...
02.04.2010 10:25:42: super, jak mě bude Philo štvát, přečtu si tohle a bude mi hned líp - kéž by se i její povídka vyvíje...
01.04.2010 23:32:55: A nemučí tady náhodou někdo Severuse smiley${1} ?!?
01.04.2010 20:31:49: Jsem zlehka mimo smiley${1}
 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.