Tajuplné stránky jednoho zahradníka

DRABBLE A JINÉ PERLY

Erumoice - Zoufalý čin - 100%

Stmívalo se. Stromy vrhaly strašidelné stíny, nebylo slyšet nic jiného než slabé třepotání listů ve větru. I místní hřbitov vypadal na první pohled prázdně. Na několika místech byla vidět mihotající se světýlka, vycházející ze zapálených svíček. Většinu náhrobních desek zaplňovaly bohatě zdobené věnce, truhlíky a kytice podzimních květin. Od svátku zesnulých uplynulo jen několik málo dnů.

 

Když se však člověk rozhlédl pozorněji po tomto místu posledního odpočinku, všiml si, že jedna jeho část je oddělená živým plotem. A právě za ním klečel u jednoho nově vypadajícího hrobu mladík v černém oblečení. V ruce držel osamocenou růži, kterou po krátké chvíli položil k nemalému počtu dalších na desce hrobu. Z jeho zoufalého výrazu bylo jasné, že tam chodí každý den a jeho bolest se ani časem vůbec nezmenšuje.

 

Zelené oči, kdysi tak jiskřivé a živé, byly nyní smutné a bez života. Ramena, která dříve nabízela oporu, měl v tento okamžik shrbená, jako by na nich nesl tíhu celého světa.

 

***

 

Harrymu unikl z úst zoufalý povzdech. Neměl už žádné slzy, které by mu mohly stékat po tvářích zčervenalých větrem. Ve chvílích, kdy se slunce chystalo osvítit druhou polovinu Země, se ptal sám sebe, za co ho osud trestá, když ho nechává sledovat, jak jeho milovaní umírají jeden po druhém. Nejdříve jeho rodiče, které neměl šanci poznat, potom kmotra, jenž pro jeho záchranu obětoval život, přátele, padnoucí do pasti Lorda Voldemorta a nakonec krutě umučení pro pobavení toho nelidského monstra. Teď naposledy i Severuse.

 

Muže, který mu po posledním boji nabídl nejdříve své porozumění, o něco později své přátelství a nakonec i lásku.

 

Harry, zlomený důsledky války, ji zpočátku přijímal poněkud nedůvěřivě. Proč by se chtěl bradavický učitel lektvarů, vždy tak rezervovaný a sarkastický, zaplést do vztahu zrovna s Harrym Potterem? Chlapcem, kterého nenáviděl po celý čas jeho studia, chlapcem, který neměl absolutně žádný talent na jeho milovaný předmět, chlapcem, který vypadal jako dokonalá kopie jeho úhlavního nepřítele. Harry nevěděl, kdy přesně se začal měnit názor Severuse Snapea na něj. Nestihl se ho na to nikdy zeptat.

 

Byli ve fázi platonického poznávání a učení se toleranci jeden k druhému, když byl Severus zákeřně otráven. Nezjistitelný jed, neznámý pachatel.

 

Pro Harryho to však znamenalo jediné. Jeho srdce, které se díky Severusovi začalo dávat znovu dohromady, puklo.

 

***

 

Chlapec teď s odhodláním v očích zašeptal kouzlo. Jeho hůlka, symbol vítězství druhé kouzelnické války, se změnila v dýku. Ostrá čepel, drsná rukojeť, jež v ruce neklouže. Poslední pohled na nápis náhrobního kamene, se jménem jeho vyvoleného.

 

Během mladíkova vzpomínání nebe ještě víc potemnělo.

Náhle se Harryho oči začaly projasňovat. Objevilo se v nich smíření.

 

„Miluji tě,“ ozvalo se tiše z jeho úst.

 

Potom zvedl ruku s dýkou a s vědomím, že nesmí přetnout žíly vodorovně, ale šikmo, aby mu je nějaký zbloudilý mudlovský doktor nemohl sešít dohromady, ji rozhodně přibližoval ke svému zápěstí. V okamžiku, kdy přes něj přejel přesně naplánovaným pevným tahem, se objevily první kapky krve. Čepel se začala barvit rudě, ale mladík na to nedbal. Zkrvavenou rukou vzal dýku a provedl ten samý zákrok i u druhé ruky. To už byl únik krve značný. Na náhrobní kámen dopadala životodárná tekutina ve stále častějších krůpějích.

 

Harry se z posledních sil usmál. Mlha mu začala zatemňovat zrak a temnota byla připravená vpustit ho do své konejšivé náruče.

 

***

 

Mladíkovo tělo ochablo a dopadlo na hrob. Ale jeho tvář pořád zdobil ten poslední úsměv, kterým se chlapec loučil se světem živých a který měl připravený pro svého milovaného. Muže, s nímž se určitě setká. Musí. Protože to byl ten jediný důvod, kvůli kterému sáhl k tomuto krajnímu řešení.

 

 

 

 

 

Poslední komentáře
22.11.2010 10:11:48: Pěkné, ale moc smutné… smiley asi opravdu stárnu, protože se smutným povídkám začínám vyhýbatsmiley...
09.11.2010 21:59:44: téééda to je kýč, sebevražda z lásky, na hrobě milovaného, ještě čerstvě po dušičkách...poněkud pseu...
08.11.2010 23:08:43: To, je tak bolestně-krásně-smutný… až se bojím, že se mi o tom bude dnes v noci zdát…smiley...
08.11.2010 12:40:42: Chudák.
 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.