Tajuplné stránky jednoho zahradníka

DRABBLE A JINÉ PERLY

Elza - Východ slunce nad Karibikem - 100%

Originál obrázku naleznete ZDE

»«

Tiše stála s tváří obrácenou k východu. Jemný ranní vánek jí cuchal dlouhé plavé vlasy, mezi bosými prsty ji šimral vlhký písek. Nekonečná vodní plán se jemně vlnila a svými studenými pažemi se snažila dosáhnout na stojící ženu. Znovu a znovu – ústup a výpad, ústup a výpad, ústup a výpad… nesčíslně pokusů, nesčíslně neúspěchů.

Chladná vytrvalost.

Kolik našich nadějí vyšlo na zmar, kolik naší snahy vyšumělo do ztracena? Nebyli jsme snad také jako to moře – donekonečna se pachtící v neměnném rytmu úspěchů a pádů, tam a zpět tisíce let…? Stále v pohybu a přitom stále na témže místě.

Neústupná zatvrzelost.

Celý život budujeme a najednou zjistíme, že to nemáme komu dát. Naše paličatost z nás udělala samotáře. Sami jsme spálili mosty pojící nás k životu. A co zbylo? Vlnící se oceán, vlhký písek a východ slunce v ráji.

Žalostně málo.

A vzpomínky. Vzpomínky… Nečekané, nechtěné, neviděné – ze zálohy přepadají a ničí, ničí, ničí… Každé jitro, každý podvečer, každou noc… celé dny. Ani oči nemusím zavírat. I teď tě vidím před sebou. Chladného, vytrvalého, neústupného, zatvrzelého. Mrtvého.

Řekni, Luciusi, není to k smíchu?

 

Poslední komentáře
28.11.2010 20:57:43: Pěkně napsané.
22.11.2010 10:15:04: Jak dokážeš do tak krátkého textu nacpat tolik pocitů? smiley Povedlo se ti to, také bys měla psát čas...
16.11.2010 07:39:49: Díky. smiley Zajímalo by mě, proč když chci něco (cokoli) napsat, tak se z toho vždycky vyklubají Mal...
13.11.2010 21:05:52: No tedy... Na tohle jsem se musela opravdu soustředit a... klobouk dolů. Líbí! Opravdu moc. Díky! ...
 
Varování: povídky zde uveřejněné obsahují sexuální scény nepřístupné nezletilým. Aneb pokud vám není 18+, uvidíme se, až vám 18+ bude. Dále – komu nevyhovuje pár muž/muž, uvidíme se, až vám vyhovovat začne.